38 farklı şehirden, 92 farklı üniversiteden, Toplam 460 Gençlik Programları katılımcısı

273
Etkinlik sayısı
150+
Gençlerin girişim sayisi
500+
Vakıf bünyesindeki girişimlerin yarattığı istihdam
$12,000,000.00+
Vakıf bünyesindeki girişimlerin aldığı yatırımlar
Fellow Programı

Türkiye’nin tüm üniversite ve bölümlerinden başvuru aldığımız Fellow Programı, liderlik ve girişimcilik potansiyeli yüksek gençlerin fiziksel ve dijital ortamda hibrit bir sistemle bir araya gelerek Türkiye’deki girişimcilik ekosisteminden ve birbirlerinden beslendikleri burslu programımızdır. İlham ve girişimci konuşmaları, girişimcilik dünyasının önde gelen aktörleri ve yatırımcılar ile networking etkinlikleri, yalnızca GİRVAK bünyesinde yer alan G markalı etkinliklere katılım fırsatı ve daha birçok fırsat ile 18-25 yaş arasındaki gençlerin fikirlerine değil potansiyellerine yatırım yapıyoruz.

seçilen fellow'lara neler sağlıyor?

İlham

Program süresince düzenlenen FellowUp'larda fellow'larımız ilham verici girişimci hikayelerini dinliyorlar. Başka hiçbir yerde öğrenemeyecekleri detayları dinledikleri FellowUp'lara katılımları zorunlu. Tematik Konuşmalar Program süresince düzenlenen FellowUp'larda fellow'larımız ilham verici girişimci hikayelerini dinliyorlar. Başka hiçbir yerde öğrenemeyecekleri detayları dinledikleri FellowUp'lara katılımları zorunlu.

Tematik Konuşmalar

Program süresince düzenlenen FellowUp'larda fellow'larımız ilham verici girişimci hikayelerini dinliyorlar. Başka hiçbir yerde öğrenemeyecekleri detayları dinledikleri FellowUp'lara katılımları zorunlu.

Uzaktan Eğitim Araçları

Fellow'ların istedikleri alanlarda ve kendilerini geliştirebilmeleri için çeşitli uzaktan eğitim araçlarına ve programlarına katılımlarını sağlıyoruz. GBOX GBOX ile fellow'ların kendi girişimlerini hayata geçirebilmeleri için süreçte ihtiyaç duyabilecekleri çeşitli hizmetlerden ücretsiz veya indirimle yararlanabileceklerini sağlıyoruz.

GBOX

GBOX ile fellow'ların kendi girişimlerini hayata geçirebilmeleri için süreçte ihtiyaç duyabilecekleri çeşitli hizmetlerden ücretsiz veya indirimle yararlanabileceklerini sağlıyoruz.

Burs

Fikirlere değil, potansiyele yatırım yapıyoruz. Fellow Programı ile fellow'larımıza programa katılımlarını ve kişisel gelişimlerini desteklemek için 12 ay boyunca burs veriyoruz.

Altın Bilet

Gençlerin girişimcilik ekosistemi içerisinde farklı etkinliklere katılabilmeleri ve farkındalık yaratıp kendi dünyalarına olumlu etki edebilmeleri için fuar, kongre ve atölyelere davet ediyoruz.

Fellow Programı fellowlardan neler bekliyor?

Katılım

Fellow Programı’ndaki etkinliklerin birçoğuna katılım zorunludur

Girişim Elçileri

Fellow Programı'na seçilen üniversite öğrencileri hem programdan aldıkları ilhamı çoğaltmak hem de çarpan etkisi ile girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak için üniversitelerinde girişimcilik etkinlikleri düzenliyorlar

İçerik Üretimi

Fellow’larımız giveback kültürünün bir gerekliliği olarak katıldıkları etkinlik ve kendi deneyimleriyle alakalı içerikler üretiyorlar. Üretilen içerikler Youngpreneurs markasıyla Girişimcilik Vakfı blogunda ve kanallarında yayımlanıyor.
Challenger Programı

Türkiye'nin tüm üniversite ve bölümlerinden başvuru aldığımız Fellow Programı'na başvuranlar arasından hazırlık 1. ve 2. sınıfta okuyan, girişimcilik potansiyeli yüksek gençleri Challenger Programı’nda bir araya getiriyoruz. Challanger Programı'nı daha fazla gence daha derinlemesine ve uzun soluklu bir GİRVAK deneyimi sağlama hedefiyle hayata geçirdik. Challenger Programı çevrimiçi buluşmalar, etkinlikler ve araçlardan oluşan bir yapıya sahiptir. Bu program ile kendi yolundan giderek girişimcilik dünyasını keşfetmek isteyen gençlerin fikirlerine değil potansiyellerine yatırım yapıyoruz.

seçilen challenger'lara neler sağlıyor?

İlham

Online olarak gerçekleştirilen ChallengerUp'larda, challenger'larımız ilham verici girişimci hikayelerini dinliyor, başka hiçbir yerde öğrenemeyecekleri detayları öğreniyorlar.

Staj/ilk Adım

Girişimcilik ekosisteminde bulunan girişimlerde veya kurumsal şirketlerde staj ve ilk çalışma deneyimleri için fırsatları paylaşıyoruz.

Tematik, Eğitsel İçerikler

Online olarak gerçekleşen ChallengerUp'larda tematik, eğitsel içerikler üzerine alanında uzman kişileri misafir ediyoruz. Uzmanların çalışma alanlarındaki başarı ve tecrübelerini kendilerinden dinliyoruz.

Topluluk

Challenger'lar kendileri gibi özelliklere ve hedeflere sahip gençlerle GİRVAK çatısı altında 1 yil süresince aynı toplulukta var oluyorlar.

Uzaktan Eğitim Araçları

Challenger'ların kendilerini istedikleri çeşitli alanlarda geliştirebilmeleri için çeşitli uzaktan eğitim araçlarına ve programlarına katılımlarını sağlıyoruz.

Challenger Programı challengerlardan neler bekliyor

Challenger'lar, Fellow Programı için özel olarak dizayn edilen zorlu bir seçim süreci sonrasında binlerce kişiyi arkalarında bırakarak finale kalan gençlerden oluşuyor. 1 yillik program süresince challenger'lardan programın yarattığı imkanlar ve ekosistemin sunduğu fırsatlarla kendilerini geliştirmeleri,güçlendirmeleri ve bir sonraki adım olan Fellow Programı'na başvurmaları bekleniyor.

Katılım

Challenger Programı’ndaki etkinliklerin birçoğuna katılım zorunlu değil. Challenger’lar istedikleri ölçüde vakıfla ilişkilenebiliyorlar.

Genç Girişimciler

Challenger Programı’na seçilen üniversite öğrencileri hem programdan aldıkları ilhamı çoğaltmak hem de çarpan etkisi ile girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak için üniversitelerinde girişimcilik etkinlikleri düzenliyorlar.

İçerik Üretimi

Challenger’larımız giveback kültürünün bir gerekliliği olarak katıldıkları etkinlik ve kendi deneyimleriyle alakalı içerikler üretiyorlar. Üretilen içerikler Youngpreneurs markasıyla Girişimcilik Vakfı blogunda ve kanallarında yayımlanıyor.
Alumni Programı

Fellow Programı’nı tamamlayan ve Girişimcilik Vakfı ile ilişkisini devam ettirmek isteyen fellow’larımız, gün geçtikçe büyüyen Alumni Programımıza dahil oluyorlar. Alumni’ler kariyer ve hayat yolculuklarında hem alumni arkadaşlarından hem de GİRVAK’tan destek almaya devam ediyorlar.

neler var?

Tematik Buluşmalar

Fellow Programı ve Alumni Programi katılımcılarının bir araya geldiği ve aynı çatı altında bağ kurmaları için gerçekleştirilen tematik etkinliklerdir.

İlham Oturumları

Yalnızca Alumni Programı katılımcılarına açık olan, girişimcilik ve iş dünyasından değerli konukların hikâye ve tecrübelerini anlattıkları oturumlardır.

Homecoming

GİRVAK ekibi tarafından organize edilen ve tüm program katılımcılarına açık olan, tüm dönemlerin bir araya geldiği etkinliktir.

Mentorluk Ağı

Fellow Programı'ndan mezun olan alumni'lerin (Yodalar), programa devam eden fellow'lara (Yodiler) mentorluk yaptıkları ağdır. Belli alanlarda uzmanlaşmış alumni'lerin gönüllü olarak katılarak uzmanlıkları doğrultusunda fellow'lara destek vermesini sağlar.

Alumni PowerUp

Alumni Programı kapsamında alumni olan bireylerin ihtiyaçları doğrultusunda belirlenen içerikler ve uzmanlar eşliğinde gerçekleştirilen tek oturumlu bilgi aktarım buluşmalarıdır.

Fellow Programı'na kimler katılabilir?
Fellow Programina Türkiye'de ikamet edip T.C. vatandaşı olan, bir üniversiteye girmeye hak kazanmış ve kayıt yaptırmış 18-25 yaşları arasındaki tüm gençler katılabilir.
Fellow ve Challenger Programlarına Nasıl Katılabilirim?
Her yıl nisan ve haziran ayları arasında açık kalan Fellow Programı başvuruları temmuz ve kasım ayları arasında 5 aşamalı bir seçim süreci ile değerlendirilir. 5 aşamayı başarıyla geçen adaylardan Hazırlık, 1. ve 2. sınıf öğrencileri Challenger Programı’na, 3. ve 4. sınıf öğrencileri Fellow Programı’na katılmaya hak kazanır.
Seçim Süreci
 

Türkiye’de ve dünyada eşi benzeri olmayan bilimsel ve yenilikçi bir seçim süreciyle her yıl yeni gençleri gençlik programlarımıza dahil ediyoruz. Beş adımdan oluşan seçim sürecimizle gençlerin içindeki girişimcilik potansiyelini belirlemeyi hedefliyoruz.

1: Özgeçmiş
Çevrimiçi özgeçmişin doldurulması
2: Video
"“Motivasyonun ne?”, “Neden girişimcilik?” sorularının cevaplandığı, maksimum 3 dakikalık bir YouTube veya TikTok videosu hazırlanması
3: Çevrimiçi Mülakat
Adayların ön seçim komitesi ile çevrimiçi mülakat yapması
4: Kişilik Envanteri
Kişilik envanteri testi için çevrimiçi soruların yanıtlandığı formun doldurulması
5: Yüz Yüze Mülakat
Tamamlanan adımların genel değerlendirmesi yapıldıktan sonra, adayların Yönetim Kurulu ve Mütevelli Heyeti üyeleri ile mülakatı
 
Fellow Programı burs fonuna katkıda bulunmak ister misiniz?

Her yıl yüz binlerce genç arasından seçilen, değişim yaratmak ve girişimcilik ilhamını yaygınlaştırmak için çalışan öğrencilere destek yaratmak ister misiniz? Bağışlardan elde edilecek tüm gelir fellow programı burs fonuna aktarılmaktadır.

Destek Ol