Berkay Akçora Burs Fonu

Berkay Akçora Kimdir , girişimcilik ekosistemi için neden kıymetlidir ?

Bayram Berkay Akçora, 1990 Tarsus Doğumlu, ODTÜ Makine Mühendisliği mezunu, OneYoungWorld delegesi, ConnectionRaiser ve Evreka’nın kurucusu, müzisyen, kendisini gelişmeye, inovasyona, güzelliğe adamış, fahri Girvak Fellowu, hayata geliş amacının teknoloji ve inovasyon ile daha iyi bir dünya yaratmak olduğuna inanan bir genç girişimcidir. Kısa hayatında dokunduğu herkese ilham olan Berkay’ın bakış açısını, maviden yeşile tüm hayallerinin peşinden korkusuzca koşma motivasyonunu, her an, herkesten bir şeyler öğrenebilecek açık vizyonunu genç girişimci adaylarıyla paylaşmak, bir nebze olsun kendisinin de hayalini yaşatmak adına bu burs fonunun en doğru şey olduğunu düşündük. Geride kalanlar olarak bizim, Berkay için yeni bir hayatı simgelesin, adını yaşatmaya ve ondan ilham almaya devam edelim diye başlattığımız bu fonun uzaklara gitme hayali ve tutkusu olan gençlere desteği olacağına eminiz.

Neden Girişimcilik Vakfıyla birlikte genç girişimci adaylarına bu bursu vermeyi istiyoruz?

Hayalleriyle, heyecanıyla, farklı fikirleriyle, “oldurma” bakış açısıyla, gece gündüz çalışma enerjisiyle bize ve çevresine her zaman ilham veren Berkay’ın adının genç girişimcilere de dokunduğunu hayal ettik. Nice Berkayların olduğu bu topraklarda bir can suyu da biz verelim istedik.

Girişimcilik Vakfı bizim ve Berkay’ın vizyonuyla örtüşen, çok doğru şeyler yaptığını bildiğimiz çok kıymetli bir vakıf. Hem bir parçası olarak, hem bir gözlemci olarak takdir ettiğimiz , hem de bu bursun çok doğru değerlendirildiğinden emin olacağımız bir organizasyon. Bir kez daha “İyi ki tanıdık seni Berkay, senin adınla yeni Berkaylar yetişecek!” demek istiyoruz. Kendi sözleriyle, “En iyi günlerimizi daha yaşamadık!”.

Berkay Akçora burs fonunu desteklemek isterseniz buradan katkı yapabilirsiniz.

Eğer Berkay Akçora burs fonu için düzenli bağışçı olmak ve gençlerin geleceğini ve hayallerini desteklemek isterseniz bize info@girisimcilikvakfi.org adresinden ulaşabilirsiniz.

Alumni Umutcan Duman'ın yazısı: https://medium.com/evreka/berkay-ak%C3%A7ora-girvak-bursu-d84434d85986